Sosyal medya yönetimi - Seo ajansı | Togiweb

SOSYAL MEDYA HİZMETLERİ

Bizimle sizde zirveye tırmanın...

sosyal medya yönetimi

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Dijital pazarlama taktiklerinden en iyi şekilde yararlanmak adına etkili sosyal medya yönetimi ile Facebook, Instagram veya Twitter gibi platformlar işletmenizi büyütür ve başarınızı büyük ölçüde arttırabilir.
Türkiye’de Ocak 2020 itibariyle 54 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı olduğunu biliyor musunuz?
Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformu %90 kullanım oranına sahip Youtube. Onu %83 ile Instagram izliyor.Ancak, bu kadar talep gören platformlarda firmanızın temsil edilmesi değil artık mesele.Asıl mesele doğru sosyal medya stratejileri kullanarak gönderilerinizi okuyanları müşteriye çevirip çeviremeyeceğiniz! Bu konuda Togiweb olarak profesyonel ekibimizle herzaman sizlerin yanındayız.

SOSYAL MEDYA BİZİM İŞİMİZ

Siz arkanıza yaslanın gerisini biz hallederiz..

Dünya genelinde günlük neredeyse 2 buçuk milyar aktif kullanıcısı olan Facebook’un; doğru stratejilerle kullanıldığında web sitenizin trafiğini artırma, potansiyel müşteri kazanma, marka bilinirliği gibi hedeflerinizi gerçekleştirme potansiyeli küçümsenmemelidir. Türkiye’de aylık aktif Facebook kullananların sayısı 37 milyon, bunların %63’ünü erkek kullanıcılar oluşturmakta.

Görsel içerik odaklı markalar için harika bir sosyal medya kanalı olan Instagram’ı, Türkiye’de en fazla 25-34 yaş aralığındakiler kullanıyor. Bu yaş dilimi instagram kullanıcılarının %34.5’ini oluşturuyor. Türkiye’deki Instagram kullanıcılarının %42.1’ini kadınlar, %57.9’unu erkekler oluşturuyor. Dünya çapında en çok instagram kullanan ülkeler ise İsveç ve Türkiye!

Dünya çapında 321 milyon aktif kullanıcısı olan Twitter ülkemizde 11 milyon kullanıcıya sahip ve her 10 Twitter kullanıcısından 8’i erkek. Kullanıcıların daha çok gündem takibi ve haber almak için kullandıkları bir platform olan Twitter, özellikle hedef kitleniz kullanıyorsa; sektörel duyurularınız ve kampanyalarınız için biçilmiş kaftan.

Unvanlarına göre tüketicileri hedefliyorsanız, LinkedIn sizin için çok güçlü bir sosyal medya aracı olabilir! LinkedIn iş dünyasına özgü bir sosyal medya platformu olduğundan, genellikle diğer sosyal medya platformlarına oranla, insanların işverenleri, pozisyonları, e-posta adresleri gibi veriler hakkında, daha doğru bilgilere erişebileceğiniz bir mecradır. LinkedIn; Facebook ve Instagram kadar trafik çekmese de, mesleki bir ağ oluşturmanız için harika bir platformdur.

Etkileyici fotoğraflar ve infografikler cenneti sayılan Pinterest, hayal gücünüzü geliştirecek fikirlerle dolu bir sosyal medya platformu.Dünya çapında Pinterest kullanıcılarının % 80’den fazlası kadınlardan oluşuyor ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında %34 ile 7. sırada yer alıyor.Diğer sosyal medya araçlarına göre çok popüler görünmese de kendine özgü bir kitlesinin olması, kreatif sektörler açısından Pinterest’i vazgeçilmez kılıyor.